HCL Domino/Notes 12 Beta2 - 1. čast

Mon, Mar 1, 2021 2-minute read

Již od minulého roku HCL aktivně pracuje na nové verzi systému Domino/Notes s číslem 12. Dle plánu vycházejí jednotlivé betaverze, objevují se tak opravy chyb a nové vlastnosti.

Z připravovaných změn lze zmínit několik zajímavých:

  • Vizuální změny – pracovní plocha opět doznala vizuální změny a obdržela zcela nový styl organizace záložek. Změny se taktéž dočkal design některých systémových databází.

img.png

  • Zrychlení odezvy systému – v ukázce na stejném stroji startovala verze R11 cca. 20 vteřin, R12 pak jen 4. Pozitivní odezva je i od prvních testerů z řad partnerů, kteří výrazné zrychlení ve startu klienta a jeho další práci taktéž pozorují. Významné zrychlení pozorujeme i v Domino Designerovi při úpravě rozsáhlejších databází, vše se nám jeví možná až 3x rychlejší.

  • Možnost zvolení jiného než defaultního odesilatele při tvorbě nového emailu. Použita může být například adresa mail-in databáze nebo alias k uživatelově standardní emailové adrese.

img.png

  • Takto pak vypadá pohled na přijaté zprávy v R12 poštovní databázi.

img.png

  • Podpora pro tvorbu SSL certifikátů přes Let’s Encrypt. Domino tak dokáže tyto certifikáty přes Let’s Encrypt generovat, používat, a taktéž i automaticky obnovovat. Odpadne tímto jak finanční zátěž, tak předevších nutnost sledování platnosti certifikátů a jejich včasné obnovování.

  • Podpora pro Time-based One-time Password (TOTP) for Two Factor Authorisation

img.png

Podrobné informace o připravovaných změnách a novinkách jsou k vidění na této stránce: https://ds_infolib.hcltechsw.com/ldd/fixlist.nsf/Public?OpenView&Start=1&Count=30&Expand=1#1